Jest czwartek, 17 października 2019r. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

24.12.2011r.
Z okazji Świąt pragniemy przedstawić Państwu odnowioną stronę internetową.
Zyskała ona przede wszystkim bardziej nowoczesny design, ale także usprawniono jej działanie poprzez optymalizację kodu strony. Jest ona teraz zgodna z nowoczesnym standardem języka XHTML 1.0 Transitional.
Gdyby wystąpiły jakieś problemy w funkcjonowaniu naszej strony, bardzo prosimy o kontakt na e-mail: stowarzyszenie@spz-zagorze.pl


23.12.2011r.
Drodzy Mieszkańcy Zagórza.
Jak zapewne wiecie nasze władze gminne zrezygnują wkrótce z usług chrzanowskiego ZKKM-u. Z informacji jakie do nas docierają, "pocztą pantoflową" wiemy jedynie tyle, że komunikację na terenie gminy ma sprawować prywatny przewoźnik prawdopodobnie Pan Kulawik z Kwaczały. Ma pozostać możliwość wykupienia biletów miesięcznych przez młodzież szkolną ale tylko na jednej linii (np. Zagórze-Chrzanów lub Zagórze-Libiąż) mają również być zniesione ulgi dla emerytów i rencistów. Wg ustaleń przewoźnik będzie dokonywał kursów busami z 22 miejscami siedzącymi + ok. 15 stojących.
Takie informacje posiadamy na dzisiaj, gdy uzyskamy jakieś inne istotne dla sprawy powiadomimy niezwłocznie Państwa, ponieważ uznaliśmy, ze jest to sprawa bardzo istotna dla wielu mieszkańców.
Postanowiliśmy uruchomić forum dla wypowiadania swoich opinii i refleksji mieszkańców Zagórza w tej konkretnej sprawie.
Aby się wypowiedzieć ( anonimowo ) Kliknij tutaj


23.12.2011r.
Święta Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim dużo zdrowia, radości, uśmiechu na twarzy oraz udanej zabawy sylwestrowej! Niech Nowy Rok 2012 będzie dla Was wyjątkowy, niech przyniesie Wam same wspaniałe chwile.
Zarząd SPZ.


23.12.2011r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza serdecznie zaprasza do udziału w projekcie "Rozwiń Skrzydła". Są to szkolenia z języka niemieckiego dla mikro i małych przedsiębiorstw dofinansowane ze środków europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej informacji


20.12.2011r.
"Zagórskie Kolędowanie" przeszło do historii, mamy nadzieję, że po raz pierwszy i nie ostatni, ponieważ atmosfera była bardzo ciepła i serdeczna, mimo chłodnego wiatru.
Bardzo dziękujemy księżom naszej Parafii, że zaszczycili nas swoją obecnością.
Gorące podziękowania składamy również wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli być z nami w to niedzielne popołudnie, organizatorom i sponsorom.
Zarząd SPZ.
W galerii znajdą Państwo zdjęcia z "Zagórskiego Kolędowania".
Relacja z Kolędowania


1.12.2011r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Zagórza do udziału w "Zagórskim Kolędowaniu" oraz w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową.
Zobacz zaproszenie
Zobacz regulamin konkursu
Powiedz TAK!
Zobacz plakat


16.11.2011r.
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez SPZ. Wpłynęło bardzo dużo prac, aby je oglądnąć zapraszamy do działu Galeria. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a zostali nimi:
Sprawdź zwycięzców!


28.10.2011r.
Najbliższe spotkanie SPZ odbędzie się 2 listopada o godz. 18 w siedzibie stowarzyszenia.
Zachęcamy do przybycia.


17.10.2011r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaprasza serdecznie mieszkańców na bezpłatny kurs obsługi komputera "Z KOMPUTEREM ZA PAN BRAT".
Zobacz plakat!
Patrz galeria


2.10.2011r.
Przypominam, że posiedzenie nowego Zarządu SPZ odbędzie się 06.10.2011r. o godz.18.00 w siedzibie SPZ ul. Piłsudskiego 149. Tematem spotkania będzie ustalenie kalendarza działań na nadchodzący rok wobec czego bardzo proszę o przygotowanie własnych propozycji.
K.W.


2.10.2011r.
30.09.2011r. odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza połączone z uroczystymi obchodami 5-cio lecia istnienia naszej organizacji. Zebrani uznali jednomyślnie, że SPZ stało się nieodzownym elementem społeczności Zagórza, na stałę wpisało się w poczet organizacji. Dalsze jej funkcjonowanie jest koniecznością w celu poprawy życia kulturalno-społecznego mieszkańców naszej miejscowości.
Dokonaliśmy wyboru nowych władz i przyjęliśmy uchwałę o wydłużeniu kadencji Zarządu z 2 do 4 lat.
Przy kawie i ciasteczkach prowadziliśmy rozmowy o dotychczasowym dorobku naszej organizacji oraz snuliśmy plany na przyszłość.
Ubolewamy jednak, że pomimo zaproszenia nie zaszczycili nas swoją obecnością radni z Zagórza, oprócz pani Tamary Bolek, ani Pan Wójt, który tak wiele publicznie mówił o wsparciu dla organizacji pozarządowych.
Serdeczne podziękowania chcielibyśmy skierować do życzliwych ludzi dobrej woli, bo tak trzeba ich nazwać, którzy wsparli nas w organizacji tej uroczystości tj:
Państwo Małeccy właściciele cukierni
Państwo Kosowscy właściciele firmy budowlanej „REM-DAR”
Państwo Kraśniewscy właściciele sklepu „Lewiatan”
Państwo Doległo sklep przemysłowy „MADO”
Podziękowania również składamy na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół za udostępnienie pomieszczeń szkolnych i zastawy.
Bardzo dziękujemy i jesteśmy wdzięczni.


26.09.2011r.
Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczyste zebranie z okazji 5- cio lecia naszej organizacji.
Start 30.09.2011r. o godz.18.00 w Zespole Szkół w Zagórzu, po części oficjalnej zapraszamy do wspólnej zabawy.
Zarząd SPZ.


19.09.2011r.
W dniu 18.09.2011r. miał miejsce I Rowerowy Rajd Rodzinny dookoła Zagórza. Pogoda dopisała i uczestnicy z pewnością nie żałowali, że zdecydowali się wziąć w tym przedsięwzięciu udział. Zwieńczeniem wysiłków było skonsumowanie pysznej kiełbaski oraz miłe spędzenie czasu podczas wspólnego śpiewania. (zdjęcia oraz filmiki w galerii ) Organizatorzy czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza i Pani Sołtys składają serdeczne podziękowania tym którzy wsparli nasze działania, aby uświetnić rajd tj dla:
Pani Marii Feliksiak - apteka "Fel" Zagórze
Państwa Bogusławy i Macieja Doległo - firma "MADO"
Państwa Agaty i Sławomira Kraśniewskich - sklep "Lewiatan"
Państwa Teresy i Mariana Matuszewskich "Eko- Piekarnia" Zagórze


13.09.2011r.
Pani sołtys i Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zapraszają na Rowerowy Rajd Rodzinny w dniu 18.09.2011r. (niedziela) zbieramy się na boisku przed szkołą o godz. 16.00. (z rowerami :) Trasa będzie prowadziła ulicami: Szkolną, Wyrowcową, Dębnicką do źródła na Bukowicy, Piaski, ks. Chojnackiego, Wieczysta, Działy,Żabia, Górska. Meta "Pod skałką" gdzie organizatorzy przewidzieli kiełbaskę z rożna dla uczestników. Przewidziano również nagrody m.in. dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu i nie tylko. Zapraszamy serdecznie całe Rodziny.


9.08.2011r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaprasza serdecznie mieszkańców na bezpłatny kurs obsługi komputera "Z PC ZA PAN BRAT".
Zobacz plakat!


27.03.2011r.
Z inicjatywy Pani Sołtys nowo powstałego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Wesoła Jesień" już po raz trzeci odbył się w Zespole Szkół w Zagórzu uroczysty Dzień Kobiet, w którym wzięło udział ok. 100 Pań. Jak w latach ubiegłych Panie mogły liczyć na słodki poczęstunek, prezent w postaci gustownych kolczyków oraz każda z Pań została obdarowana kwiatkiem. Organizatorzy wśród, których było również SPZ (po raz trzeci) przeprowadzili krótki konkurs karaoke w którym zwyciężyła Pani Lucyna Pierzchała. Atrakcyjnie wyglądało stoisko oriflame, można było nabyć kosmetyki a później wziąć udział w loterii. Występy artystyczne zaprezentowały Weronika Kopacz z Aleksandrą Bębenek oraz uświetnił chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chrzanowa, który zachwycił zebranych. Do zobaczenia za rok.


3.02.2011r.
Zarząd SPZ zaprasza wszystkich sympatyków i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza na Walne Zebranie sprawozdawczo- wyborcze w dniu 10.02.2010r. ( czwartek ) godz.18.30 w siedzibie SPZ.


10.12.2010r.
Krzysztof Wiśniowski:
Dużo nieprawości się dzieje ostatnio. Jestem adresatem wszystkiego co najgorsze.
Dlatego postanowiłem udostępnić tekst uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego w sprawie mojego listu, aby wszyscy zainteresowani mieli możliwość wyrobienia sobie poglądu na sprawę.
KLIK


22.11.2010r.
Szanowni Państwo:
Krzysztof Wiśniowski oraz kandydujący z ramienia KWW STOWARZYSZENIE OBYWATELSKIE 2010 serdecznie dziękują za głosy jakie Państwo oddali na naszą listę.


12.11.2010r.
Drodzy Państwo.

Winston Churchill były premier Wielkiej Brytanii powiedział kiedyś, że demokracja jest dyktaturą większości, ale człowiek nie wymyślił jeszcze nic lepszego.

My Polacy w wyborach wolnych i powszechnych możemy uczestniczyć dopiero od 20 lat, aby to osiągnąć zginęło wielu ludzi i chociażby przez wzgląd na nich mamy moralny obowiązek podtrzymywania demokracji. To bardzo ważne abyśmy wyrażali siebie i swoje poglądy właśnie poprzez wybory, nie ma lepszej drogi. Wybory samorządowe decydują o naszej przyszłości w najbliższym otoczeniu, powinny być dla nas najważniejsze bo dotyczą spraw naszego codziennego życia.

KWW STOWARZYSZENIE OBYWATELSKIE 2010 - ZACHĘCAMY I PROSIMY O CZYNNY UDZIAŁ PAŃSTWA W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH W DNIU 21.11.2010 r.


9.11.2010r.
Krzysztof Wiśniowski:
Dziwi mnie fakt, że moi kontrkandydaci, kreujący się na doświadczonych samorządowców, organizują, nie debaty z kontrkandydatami, tylko spotkania wyborcze czyli spędy klakierów.
Czyżby czegoś się obawiali, albo mieli coś do ukrycia?


9.11.2010r.
Program KWW Stowarzyszenie Obywatelskie 2010
KLIK


7.11.2010r.
Zapraszamy do zapoznania się z deklaracją programową kandydata na Wójta Gminy Babice Krzysztofa Wiśniowskiego
KLIK

oraz z plakatem wyborczym KWW STOWARZYSZENIE OBYWATELSKIE
KLIK


7.11.2010r.
KRZYSZTOF WIŚNIOWSKI

KANDYDAT NA WÓJTA GMINY BABICE -ZAPRASZA NA CZAT NA ŻYWO

www.chrzanowski24.pl
09.11.2010r. (wtorek )
Godz.17.00


3.11.2010r.
Krzysztof Wiśniowski:
Dzisiejsze wydanie gazety "Przełom" donosi o kosmicznych ilościach głosujących osób w sondzie na Wójta Gminy Babice. Mowa jest o liczbie powyżej 3tys. to ewenement na skale światową! Przypominam, że w wyborach samorządowych w 2006r. do urn wyborczych w Gminie Babice poszło 3406 osób.
Wydaje się, że możemy w tym roku spodziewać się 100% frekwencji, jeśli przez internet głosowało 50% uprawnionych do głosowania !?
PANOWIE KONTRKANDYDACI :
- WYBORY SAMORZĄDOWE NIE ROZGRYWAJĄ SIĘ W INTERNECIE TYLKO PRZY URNACH !


29.10.2010r.
List prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza do Zagórzan.
Czytaj.


28.10.2010r.
Krzysztof Wiśniowski:
Bardzo dziękuje wszystkim którzy oddali już na moją osobę swój głos w sondzie gazety Przełom, z góry dziękuje również tym którzy maja zamiar to zrobić.
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii dotyczących tego sondażu
1. Tak naprawdę nie ma określonych kryteriów, które można by zastosować w stosunku do kandydatów ( żaden nie przedstawił swojego programu)
2. Nie ma zabezpieczenia co do głosowania spoza gminy ani tez przed wielokrotnym głosowaniem.
Na dowód tego powiem, że dziś tj. po 2 dniach głosowania jest oddane tyle głosów ile podczas całego tygodnia jej trwania w Chrzanowie (ponad 800) Czyż to nie dziwne?
3.Jako politolog chce również zwrócić uwagę na niespotykanie niski odsetek osób niezdecydowanych.
Wnioski nasuwają się same.
Pozdrawiam trzeźwo myślących, wiem że w Zagórzu i okolicach takich nie brakuje.
K.W.


6.10.2010r.
Informujemy mieszkańców Gminy Babice, że Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zarejestrowało Komitet Wyborczy STOWARZYSZENIE OBYWATELSKIE 2010. Chcemy proponować kandydatów do Rady Gminy Babice (nie tylko z Zagórza) Zapraszamy osoby które chciałyby wystartować w wyborach samorządowych o kontakt:
spz@interia.eu lub osobiście w każdy czwartek od godz.18.00 w siedzibie SPZ. (Zagórze ul.Piłsudskiego 149, sołtysówka)
program wkrótce
z poważaniem
Zarząd SPZ


28.09.2010r.
Miło nam poinformować, iż właśnie została uruchomiona świeżutka i jeszcze ciepła Księga Gości SPZ. Księga Gości to wytwór internetu, który służy do pozostawiania opinii o stronie oraz do przesyłania pozdrowień dla np. zarządu SPZ, czy innych internautów :) Zachęcamy również do poruszania nurtujących Państwa problemów, czy innych poważnych kwestii życia naszej wsi. Eliminowane będą wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, oraz wpisy obrażające czyjeś uczucia religijne oraz wszystkie inne, które admin uzna za niestosowne.
Wpisz się już teraz! Pozdrawiamy :)


21.09.2010r.
Zarząd SPZ zaprasza wszystkich sympatyków i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza na Walne Zebranie sprawozdawczo- wyborcze w dniu 24.09.2010r. godz.19.00 w siedzibie SPZ.


17.09.2010r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaprasza na "POŻEGNANIE LATA", 18.09 ( sobota -> jutro ) Boisko na gorach, start o 17:00, będzie karaoke, będą kiełbaski, będzie zabawa! :)


15.09.2010r.
Drodzy Państwo
Mieszkańcy Gminy Babice tym razem chcemy zachęcić Was do wzięcia czynnego udziału w nadchodzacych wyborach samorządowych, bo są ważne problemy do rozwiązania. Szczególnie zachęcamy ludzi zrzeszonych w różnego rodzaju organizacjach ( nie tylko pozarządowych) ale wszystkich, bo niewątpliwie takie osoby są społecznikami , znają problemy mieszkańców i wiedzą jak je rozwiązywać.
Od dziś wiemy, że wybory odbędą się 21.11.2010r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaangażuje się w wybory poprzez zawiązanie komitetu wyborczego. W związku z tym zapraszamy osoby, które chciałyby spróbować swoich szans w nadchodzących wyborach, o kontakt emailowy:spz@interia.eu lub osobisty w kazdy czwartek od.godz.19-20.30 w siedzibie SPZ tj. Zagórze ul.Piłsudskiego 149 (tam gdzie również przyjmuje p. sołtys)
Niezmiennie zapraszamy również na nasza stronę internetową www.spz-zagorze.pl
z wyrazami szacunku
Zarząd SPZ


13.09.2010r.
W dziale "Historia Zagórza" została zamieszczona Kronika budowy miejscowego Kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem autorstwa Pana Jana Doległo.


11.09.2010r.
We will do- it will be an honor and hopefully no koran burning.
Dziś obchodzimy 9 rocznicę ataków na WTC w Nowym Jorku nie powinniśmy o tym zapomnieć!


10.09.2010r.
OPS Babice zaprasza mieszkańców Zagórza na kurs tańca towarzyskiego zapisy przyjmuje Pani Sołtys w godzinach otwarcia biblioteki. Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.


10.09.2010r.
Przedstawiciel SPZ wziął udział w VI Pikniku Organizacji Pozarządowych w Oświecimiu Stowarzyszenia i Fundacje z terenu Małopolski prezentowały swoje osiagnięcia. dokumentacja zdjeciowa w galerii. KLIK


10.09.2010r.
Pan Wójt podsyca nastrój sporu w Zagórzu. Publikuje po raz kolejny ten sam list skierowany do mieszkańców Zagórza nie pozwólmy soba manipulować pokażmy jedność. Atmosfera sporu mu sprzyja, bo wtedy ma wymówkę żeby nic nie robić. A na nasze pytanie, jak zamierza sfinansować inwestycje - milczy!


09.09.2010r.
Piątego września odbyły się w Zagórzu Dożynki. Działo się dużo, SPZ zaprasza do oglądnięcia Galerii z tej imprezy. KLIK


01.09.2010r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza zaprasza na Dożynki Gminne, które w dniu 05.09.2010r. rozpoczynają się mszą polową o godz.14.00


01.09.2010r.
Pan Wójt chyba nie ma ochoty nam odpowiedzieć na zadane mu pytanie w jaki sposób sfinansuje budowę w Zagórzu Domu Kultury.
zarząd SPZ


31.08.2010r.
Zapraszamy serdecznie na facebook'a to odwiedzenia naszego profilu: KLIK Zachęcamy do dzielenia się własnymi opiniami oraz spostrzeżeniami na forum, na temat naszej strony i całego Stowarzyszenia.
Klikajcie "Lubię to", bo przecież TO lubicie! :)

Zarząd SPZ


30.08.2010r.
Chcemy zaprosić wszystkich Zagórzan ( i nie tylko ), którzy zechcą - do wspólnego redagowania historii Zagórza.
Może ktoś ma jakieś stare fotografie, bądź zna jakieś ciekawe wydarzenia.
Zainteresowanych prosimy o kontakt: stowarzyszenie@spz-zagorze.pl
Zapraszamy!


20.08.2010r.
Odpowiedź na list Wójta do mieszkańców Zagórza zamieszczony na stronie internetowej gminy dot. realizacji inwestycji Pt „Dom Kultury” w Zagórzu:

Panie Wójcie
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza, jako organizacja pozarządowa działająca na rzecz mieszkańców Zagórza - nie podzielamy pańskiego optymizmu, cyt. za autorem "... nikt z przybyłych mieszkańców na Zebranie Wiejskie w Zagórzu w dn. 29 lipca br. nie był
 zdecydowanie przeciwko  realizacji tej inwestycji. 
Mieszkańcy wyrażali jedynie obawę związaną ze środkami przeznaczonymi na inwestycję." 
To jest poważny zarzut, bo nie wskazał Pan źródeł finansowania. Prosimy to uzupełnić, na stronie, albo w inny sposób podać do wiadomości publicznej.
Prosimy również zweryfikować swój pogląd, że Gmina Babice to miejscowość Babice, a promocja regionu jako gminy turystycznej weekendowej ogranicza się jedynie do wydawania kroci na kolejne niczym nie różniące się od siebie strony internetowe.
Zarząd SPZ


17.08.2010r.
Nasz kolega uległ wypadkowi samochodowemu, doznał poważnych obrażeń, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo; - Mateusz Trzymamy za Ciebie "kciuki". Wracaj szybko do pełni sił !!
zarząd SPZ


14.08.10r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza serdecznie zaprasza na Mecz 1 kolejki VI ligi wadowickiej, który odbędzie się 15.08.10r o godzinie 17:00 na boisku sportowym Zagórzanka Zagórze.


14.08.10r.
Miło nam poinformować, iż właśnie uruchomiliśmy nową wersję naszej strony internetowej. Wraz z nowym wyglądem, strona przynosi nową funkcjonalność, oraz lepszy dostęp do informacji. Znajdą tu Państwo nie tylko niezbędną wiedzę o naszym stowarzyszeniu, czy o naszej miejscowości, ale również wiele innych przydatnych i cennych wiadomości.
Zapraszamy gorąco do regularnych odwiedzin nowej strony!

SPZ ® 2010 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: Adam Cudak